Detská neurochirurgia v Bratislave získala nové priestory

V Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave slávnostne otvorili nové priestory oddelenia detskej neurochirurgie. Z Plánu obnovy bolo na tento projekt poskytnutých 5, 5 milióna eur.
Rekonštrukcia a modernizácia priestorov pre detskú neurochirurgiu priniesie zásadné zlepšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.
Oddelenie má vytvorené podmienky na rozvoj robotickej a digitálnej chirurgie. Kapacita pracoviska je 15 lôžok pre deti z celého Slovenska s potrebou vysokošpecializovanej neurochirurgickej liečby. Svojím charakterom je pracovisko detskej neurochirurgie jediné na Slovensku a vysokošpecializovaný tím sa venuje operáciám centrálnej nervovej sústavy, hydrocefalu, kraniostenózam, rázštepom chrbtice, chirurgii periférnych nervov, kraniocerebrálnym úrazom, liečbe spasticity a epileptochirurgii. Oddelenie bude vybavené monitorovacou a infúznou technikou s centrálnym monitoringom.
V rámci rekonštrukcie a modernizácie nových priestorov pracoviska detskej neurochirurgie bolo vytvorené zázemie aj pre oddych a odpočinok sprevádzajúcich rodičov.